Ujędrnianie w gabinecie kosmetycznym

Z wiekiem skóra staje się coraz mniej elastyczna. Utratę elastyczności potęgują niektóre czynniki, jak np. palenie papierosów czy nadmierna ekspozycja na słońce. Obecnie w wielu gabinetach kosmetycznych można skorzystać z licznej gamy zabiegów ujędrniających, które skutecznie poprawiają kondycję skóry.

Do jednych z najpopularniejszych zabiegów ujędrniających zalicza się masaż. Wówczas za pomocą odpowiedniej techniki masowania, rozbijane są komórki tłuszczowe. Masaż ujędrniający zmniejsza również widoczność cellulitu. Najczęściej masaż ten stosowany jest w najbardziej problematyczne partie ciała, takie jak brzuch, uda czy pośladki. Skuteczność masażu ujędrniającego może być wzmocniona poprzez zastosowanie odpowiednich preparatów ujędrniających.

W zabiegach ujędrniających coraz częściej wykorzystuje się światło podczerwone. Zabieg taki nazywany jest często liftingiem termicznym. Polega on na rozgrzaniu warstw skóry do odpowiedniej temperatury. Dzięki temu włókna kolagenowe są bardziej pobudzone. Efektem jest bardziej napięta i elastyczna skóra. Zabieg z wykorzystaniem światła podczerwonego wykonuje się na takich partiach ciała, jak ramiona, uda czy brzuch. Warto pamiętać, że zazwyczaj należy wykonać kilka zabiegów ujędrniających, żeby uzyskać spodziewany efekt.

Fortum

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *