Zabiegi antystresowe

Stres jest niekorzystny nie tylko dla naszego zdrowia, ale także wyglądu. Długotrwały stres sprawia, że skóra jest zmęczona oraz poszarzała. Stres działa również osłabiająco na układ immunologiczny. To powoduje, że u osób zestresowanych często rozwijają się wypryski. Niekiedy mogą się one przekształcić w trądzik pospolity. Konsekwencją stresu jest również obrzęk oraz cienie pod oczami. Jak zniwelować działanie stresu?

Konieczny jest przede wszystkim relaks. Obecnie znaczna ilość gabinetów kosmetycznych oferuje zabiegi, które przeznaczone są specjalnie dla skóry zestresowanej. Ten typ zabiegów jest idealny dla kobiet, które pracują m.in. w klimatyzowanych pomieszczeniach. Wskazaniem do zabiegu jest również palenie papierosów bądź niewłaściwy tryb życia.

Co można zyskać dzięki zabiegom antystresowym? Głównie młodszy oraz świeży wygląd. Zabiegów antystresowych jest wiele. Zazwyczaj nie występują one pod taką nazwą. Ukojenie oraz odprężenie z pewnością można uzyskać w grocie solnej. Równie relaksująca będzie kąpiel w jacuzzi. Na sztywność karku, który często doskwiera osobom zestresowanym, pomogą specjalistyczne masaże. Warto pamiętać także o skórze twarzy. Zazwyczaj potrzebuje ona odpowiedniej pielęgnacji. Można się zatem zdecydować na wizytę u kosmetyczki, która dobierze preparaty, które odżywią oraz nawilżą skórę.

Fraxodi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *