Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest jednym z najczęściej proponowanych zabiegów w salonach odnowy biologicznej. Podczas zabiegu do skóry pacjenta, wstrzykiwane są odpowiednie substancje aktywne. Ich rodzaj jest indywidualnie dobrany do konkretnego przypadku. Bardzo często jest to kwas hialuronowy, poszczególne witaminy oraz aminokwasy. Dzięki wstrzyknięciu ich w głąb skóry, wykazują znacznie większą aktywność.

Mezoterapia igłowa przeznaczona jest dla osób, które chcą wygładzić zmarszczki. Wskazaniem do zabiegu jest również łysienie, cellulit oraz rozstępy. Dzięki mezoterapii igłowej można w zadowalający sposób poprawić kondycję skóry. Sam zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy jednak zrezygnować z zażywania leków, które zmniejszają krzepliwość krwi.

Po zabiegu na skórze mogą powstawać drobne uwypuklenia, które samoistnie zanikają po kilku dniach. W niektórych przypadkach tworzy się obrzęk. Wielu specjalistów podkreśla, że jeden zabieg mezoterapii igłowej może nie być wystarczający dla uzyskania planowanego efektu. Najczęściej zabieg trzeba powtarzać kilkukrotnie, w określonych odstępach czasu. Przeciwwskazaniem do mezoterapii igłowej jest ciąża czy cukrzyca. Zabieg nie jest polecany osobom, u których rozwinęła się opryszczka.

Fluarix

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *