Młodość na zawsze?

Wraz z upływem lat skóra staje się coraz mniej jędrna i elastyczna. Zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Szybkość ich występowania zależy m.in. od stanu skóry oraz jej pielęgnacji. Pomimo, iż jest to proces naturalny oraz nieuchronnych, dla wielu osób stanowi spore zmartwienie. Niektórzy bowiem uważają, że tylko gładka skóra jest sposobem na powodzenie w każdym aspekcie życia.

Obecnie jest możliwość wygładzenia zmarszczek. W tym celu wykorzystuje się jad kiełbasiany, który jest co prawda toksyną, jednak w odpowiednich dawkach, może korzystnie wpłynąć na wygląd skóry. W wyniku toksyny botulinowej skóra staje sie bardziej napięta oraz gładka. Botoks aplikuje się za pomocą specjalnej strzykawki w mięśnie, które powodują powstanie zmarszczek. Efekt nie jest jednak trwały, dlatego zabieg należy powtarzać co kilka miesięcy.

Botoks cieszy się bardzo dużą popularnością, zwłaszcza w krajach zachodnich. Warto pamiętać, iż jest to jedna z najskuteczniejszych metod w walce ze zmarszczkami. Zabieg powinien być wykonany wyłącznie przez specjalistę, dlatego najlepiej wybrać dobre gabinety kosmetyczne, które oferują usługi medycyny estetycznej. Jeżeli dawka toksyny botulinowej zostanie nieprawidłowo odmierzona, może spowodować poważne szkody i komplikacje.

Avodart ulotka Parodontax Classic cena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *