Kawa nie tylko do picia?

Kawa znana jest jako pobudzający napój, który spożywany jest niemal codziennie. Walory kawy dostrzeżono także w gabinetach kosmetycznych oraz w salonach odnowy biologicznej. Z tego powodu, ich klienci mają duże możliwości skorzystania z kawowych zabiegów. Zaobserwowano bowiem korzystny wpływ kawy na pobudzenie organizmu. Ponadto w kawie znajdują się polifenole, które wykazują właściwości antyrodnikowe, przez co wykazują właściwości przeciw starzeniowe.

Zabiegi kawowe w szczególności polecane są osobom, które zmagają się z cellulitem. Kawa wskazana jest również wszystkim tym, których skóra jest mniej jędrna o elastyczna. Problemem wielu osób jest poszarzała, zmęczona skóra. Dla nich również zabiegi kawowe mogą okazać się pomocne.

W gabinetach kosmetycznych dominują przede wszystkim peelingi oraz maski kawowe. Jakie są ich właściwości? Peeling znakomicie usuwa martwy naskórek, dzięki czemu skóra jest gładsza oraz jędrniejsza. Z kolei maska wspomaga usuwanie obrzęków oraz wszelkich nierówności skórnych. Maska zazwyczaj nakładana jest na najbardziej problematyczne części ciała, zazwyczaj pośladki lub uda. Następnie są one owijane folią, ponieważ w ten sposób maska jest znacznie skuteczniejsza.

Avandamet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *