Wskazania do kąpieli solankowej

Aquafresh Kids

Kąpiele solankowe, ze względu na swoje działanie, cieszą się dużą popularnością. Wiele gabinetów odnowy biologicznej rekomenduje je, jako skuteczną metodę walki z różnymi chorobami. Na czym one polegają? Zabieg przebiega podobnie, co w przypadku zwykłej kąpieli, jednak zasadniczą różnicą jest to, że w wodzie znajdują się składniki mineralne, dzięki obecności solanki. Ciepła kąpiel powoduje rozszerzenie porów, przez co możliwe jest usunięcie toksyn. Jednocześnie do skóry wnikają różne składniki mineralne. Efektem takiej kąpieli jest zdrowsza skóra, która staje się jędrna, gładka oraz elastyczna.

Kąpiele solankowe są zatem polecane głównie dla osób, cierpiących na różne schorzenia dermatologiczne. Pomocne są także w zwalczaniu trądziku czy cellulitu. Wielu dermatologów zaleca kąpiele solankowe osobom z łuszczycą czy atopowym zapaleniem skóry. Jednakże z właściwości solanki mogą skorzystać także osoby, które chorują na schorzenia układu ruchu, jak np. reumatoidalne zapalenie stawów.

Kąpiele solankowe mogą dotyczyć zarówno całego ciała, jak i jego części. Ten drugi rodzaj jest najbardziej rozpowszechniony podczas wykonywania manicure. Wówczas takie moczenie dłoni w wodzie nie tylko nadaje piękny wygląd paznokciom, ale także ma działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Czas kąpieli oraz stężenie solanki uzależnione jest od rodzaju dolegliwości. Nie wszyscy jednak mogą skorzystać z kąpieli solankowych. Przeciwwskazaniem są choroby nerek, wysokie nadciśnienie czy choroby tarczycy.

maść Butapirazol Avandamet 1mg/500 opinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *